Chytré ovládání topení i klimatizace

Z jednoho místa ovládejte tepelnou pohodu ve všech místnostech vašeho domu najednou.  A to dokonce nemusíte doma ani být. Inteligentní vytápění zvládne přizpůsobit každý pokoj účelu, ke kterému se využívá. Když přijdete domů, uvítá vás příjemně vytopený obývací pokoj plný čerstvého vzduchu. Po večerní hygieně v koupelně se nemusíte obávat žádné plísně ani přebytečné vlhkosti kvůli rekuperaci. Až budete uléhat do postele v ložnici, díky nižší teplotě za pár chvil usnete hlubokým spánkem. Ráno se tak probudíte svěží a s novou chutí do práce i zábavy.

 To vše si můžete zařídit s chytrou regulací topení pomocí pár kliknutí v Loxone aplikaci ve vašem smartphonu. Stanete se pány nad vytápěním i klimatizací funkčního domu. Na co všechno už díky chytrému ovládání topení nebudete muset myslet?

Intuitivní a ekonomický přístup k tepelné pohodě

Jednoduché ovládání v Loxone aplikaci zvládne opravdu každý. Stačí si zvolit v jaké místnosti chcete požadované klima nastavit a následně zvolit, v jakém stavu má místnost při vašem příchodu být. Vy si už pak počkáte pouze na výsledek, který vám chytrá regulace topení zaručí.

Systém Loxone umí vybrat vždy nejsnazší cestu pro dosažení optimální tepelné pohody. Pokud například nastavíte ochlazení v ložnici, systém nejdříve vyhodnotí možnosti jako správné nastavení žaluzií nebo otevření oken. Až v případě, že by takový postup nevedl k cíli, zapne klimatizaci. Vše se tak děje s ohledem na vaši peněženku a úsporu energií. Po chvíli používání aplikace vám smarthome termostat díky režimu učení nabídne nejlepší nastavení tepla i přívodu vzduchu dle vašich předchozích preferencí.

Jednoduché ovládání topení a klimatizace

Chytré hlavice na topení

Loxone Hlavice využívá technologii Air, která umožňuje uvedení do provozu během krátké chvíle propojením s Miniserverem. Chytrá hlavice na topení může být instalována pro regulaci větrání, chlazení i topení. Umožňuje dvě stěžejní funkce nutné pro chytrou regulaci topení. Za prvé se jedná o precizní měření teploty v místnosti, tak abyste měli vždy přesná data ve vašem smartphonu. Následně umí podle nastavení zajistit rychlou změnu teploty v jednotlivých místnostech. Na hlavici se nachází stavový LED indikující její polohu a stav. Chytré hlavice na topení lze jednoduše instalovat k rozvaděči topení nebo na radiátory. Tichý chod zaručuje kvalitní krokový motorek uvnitř.

Chytré hlavice na topení

Inteligentní vytápění vyhodnotí správně každou situaci

V případě všech nenadálých situací, kdy vás běžné topení a klimatizace může i ohrozit, vám inteligentní vytápění zaručí okamžité vypnutí. Tímto krokem se potencionální škody na vašem domě minimalizují. Běžné topení a klimatizace by vážné následky požáru mohly ještě dramaticky zhoršit. Se smarthome termostatem jste tak vy i váš dům v bezpečí.

Během celoročního provozu vytápění a chlazení jednou za čas dojde k opotřebování části technologie. Systém Loxone všechny odchylky ve fungování zaznamenává a hned vám o nich podá zprávu. Vy se tak ve vteřině nejen dozvíte, co nefunguje, ale také kde se vadná součástka nachází. Chytré topení vám tak usnadní komunikaci s technikem, který díky těmto notifikacím rychle vymění nefunkční díl, aniž byste strávili zbytečný čas hledáním závady.

Zabudovaný kalendář i technický rádce

I když se žádná chyba v topení a klimatizaci neukáže, inteligentní vytápění vede záznamy o povinné údržbě a revizních prohlídkách. Můžete si tak být jisti, že nepropásnete žádnou povinnou údržbu ať z hlediska platné legislativy či k zajištění dokonalého fungování celého systému. V případě návštěvy odpovědné osoby budete mít o všech revizích pečlivý záznam a můžete tak s klidným srdcem informace předat. Jakékoliv sankce za neodpovědný provoz chytrého topení jsou vyloučeny.

Inteligentní vytápěná pro každou situaci

Pomyslnou tečkou za chytrým topením je kalendář zabudovaný v systému Loxone, který reaguje na všechny odchylky od běžné denní rutiny. Pokud bude státní svátek nebo si vezmete v práci volno, smarthome termostat přenastaví regulaci klimatizace a vytápění v každé místnosti. Můžete tak bezstarostně prožívat celý den doma při zachování maximálního komfortu.

Flexibilní systém správy vytápění a klimatizace

Naše komplexní řešení vytápění nelimituje uživatele výběrem zdroje tepla, který umožňuje ohřev vody ani typem klimatizace, kterou využíváte. Pro vytápění můžete využívat plyn, tepelné čerpadlo nebo spalovat dřevo v kotli. Výběr je na vás. Stejně jako volba mezi komplikovaným ručním nastavováním teploty a vlhkosti a inteligentním vytápěním systému Loxone. Zdravé prostředí u vás doma máte na dosah ruky! Prožívejte v pohodové atmosféře všechny radosti i starosti běžného dne s chytrým ovládáním topení.