Inteligentní stínění zajistí komfort, ne práci navíc

Propojení domu s venkovním prostředím díky oknu tvoří napříč časem neodmyslitelný základní stavební prvek. Pomůžou vám funkce chytrého domu s tímto propojením? Zcela určitě. Propracovaný systém inteligentního stínění pustí dovnitř vše, co vám zpříjemní život u vás doma, a naopak vás ochrání před každou nepřízní počasí i osudu. Zde mluvíme o něčem daleko pokročilejším než pouhé automatické rolování žaluzií, které nelze nazvat chytrým řešením. Nad tím, jak bude vypadat řízené stínění, budete mít dokonalý přehled a možnost individuálních úprav přesně odpovídající vašich potřebám.

Ovládání žaluzií umožňuje širokou flexibilitu

S Loxone aplikací budete mít systém stínění pod palcem. Loxone žaluzie lze řídit jak najednou, tak ovládat každou zvlášť. A co je propojit do několika skupin, odpovídající tomu, kde se okna se žaluziemi nachází a jaké je zrovna roční období? Pro inteligentní stínění žádný problém. Žaluzie lze samozřejmě přepnout do automatického režimu a vy si pak můžete inteligentní stínění užít na maximum. Neztrácíte žádný čas navíc a výsledek je úžasný.

Ovládání žaluzií s aplikací

Okamžitá reakce na sluneční paprsky i mráz

Loxone žaluzie dokáží vnímat sílu i úhel pod kterým sluneční paprsky dopadají. To je důležité pro uchování nastavené teploty v každé místnosti. Podle nastavení se pak lamely žaluzií vytáhnou nebo jenom mírně pootočí. Proč zbytečně vytápět, když k vám může teplo přijít přirozeně zvenku? Tento přístup inteligentního stínění k regulaci tepelné pohody je stejně rychlý jako ekonomický. Speciální ochrana zajistí bezporuchový provoz i při velkých mrazech a větru. Vyhnete se tak dalším zbytečným nákladům za opravy nefunkčního stínění.

Nenechte se rušit okolím

Pokud ale budete vyžadovat večerní soukromí, žaluzie vám ho zajistí taky. Tichý motorek umožňuje rychlé rolování pro zajištění maximální diskrétnosti pro vás i vaše blízké. Konečně se doma můžete naplno uvolnit, aniž byste ručně všechny žaluzie stahovali, a ještě se strachem kontrolovali, zda přece jenom není k Vám domů vidět. S Loxone žaluziemi zvládnete připravit perfektní prostředí pro párty nebo domácí oslavu!

Typy stínící techniky

Garance bezpečnosti za všech okolností díky inteligentnímu stínění

Propojení technologií Loxone dokáže i z žaluzií vytvořit důmyslný bezpečnostní prvek. Řízené ovládání žaluzií způsobí, že pro případné nezvané návštěvníky bude chytrý dům na první pohled vypadat jako obydlený. Vy se ale klidně můžete věnovat práci v zaměstnání nebo být s rodinou na horách. Potencionální zloděj si dvakrát rozmyslí, zda se k vašemu domu přiblíží. Přece jenom jste svým způsobem doma, ne? Pár kliknutí v aplikaci ve smartphonu to zvládne dokonale předstírat.

Naopak pokud byste nouzově potřebovali opustit váš dům, Loxone žaluzie vám nebudou žádnou překážkou. V případě že by došlo například k požáru, automaticky se veškerá stínicí technika vytáhne a vy se tak budete moci se svými blízkými dostat rychle do bezpečí.

Inteligentní stínění

Vstávejte s prvními slunečními paprsky na chalupě i v rodinném domě

Inteligentní stínění můžete instalovat jak do malé horské chaty tak do několikapatrové rezidence. Možnosti rozšíření díky technologii Loxone Air jsou široké a bez nutnosti zásadně bourat stávající projekt. Komunikace se serverem a tedy inteligentní stínění probíhá bezdrátově a na velké vzdálenosti. Pokud se rozhodnete pro realizaci Loxone žaluzií neuděláte krok špatným směrem. V našem řešení nenajdete žádná polovičatá řešení ani rádoby chytré ovládání. Dříve než uděláte ráno první krok, nechte se probudit jemnými slunečními paprsky a klidnou hudbou na místo nepříjemného budíku. Žaluzie vám během celého dne zajistí komfort opravdu hodný funkčního domu.