Chytrý dům nebo byt

Představte si šedý podzimní den. Venku jsou dva stupně, prší a Vy máte defekt na autě. Promrzlí na kost čekáte u silnice na asistenční službu a už předem myslíte na to, kolik povinností Vás ještě čeká, unavení dorazíte domů, kde musíte zatopit, poklidit, vyřízení padnete do postele...

Po příjezdu zjišťujete, že nefunguje elektřina, spadlý strom přetrhal vedení. Nefunguje tepelné čerpadlo, jste bez vody.  Den blbec zná asi každý z nás.

Ale jde to i jinak! Defekt auta za Vás Váš dům sice nevyřeší, ale po náročném dni Vám dokáže dopřát pravý balzám na duši. Představte si situaci, kdy přijíždíte domů. Dveře a brány se před Vámi samy otevírají, světla se rozsvěcí, doma je teplo a příjemně. Na Vaše přání se domem line příjemná hudba.

Nejste závislí na energiích ze sítě, Váš dům stojí mezi ostatními pevně jako maják na moři, systémy Alpha Storion Vám poskytují dostatečnou zásobu elektřiny a fungují bez ohledu na vnější vlivy.

Na Chytrém domě mám nejraději, když mi k probuzení pustí dobrou hudbu a když svítí slunce tak vytáhne žaluzie. Když grilujeme vzadu na zahradě a zazvoní hosté, dům jim otevře dveře a řekne jim, kam mají jít. Když se v noci dítě vzbudí, rozsvítí se mu tlumené světlo a dům ho sám doprovodí na toaletu bez nutnosti Vaší přítomnosti. Když máte jistotu, že dům se během Vaší dovolené chová na pohled tak, že nezvané hosty nenapadne Vás navštívit a pokud přece, dům jim nedá šanci Vás vykrást.

Před sedmi lety jsme založili naší firmu s myšlenkou, jak sobě i ostatním zjednodušit a zpříjemnit život. Jak přestat řešit zabezpečení domu, když jste na dovolené, ušetřit za vytápění a ohřev vody, spotřebu energií. Jak nemuset myslet na to, jestli máte vyvežený septik a nakoupené uhlí na zimu. Jak bydlet co nejpříjemněji a zaroveň nejefektivněji.

Jak neztrácet tu nejdražší komoditu, kterou v životě máme. NÁŠ ČAS.

A V ČEM JSOU NAŠE CHYTRÉ DOMY VYJÍMEČNÉ?

 • Šetří Váš čas i náklady.
 • Chytrý dům se primárně řídí sám. Má pohybová čidla, čidla přítomnosti (pohyb i zvuk – hrající televize…), čidla teploty, pak jsou na stěnách vypínače.
 • Ovládání Chytrého domu funguje i bez internetu - naším cílem není sbírat Vaše data, ale zajistit Vám co nejpohodlnější a nejdostupnější služby.
 • Jednoduše si nastavíte vlastní uživatelské profily a přístupy - V aplikaci jdou nastavit účty, každé zařízení muže mít jiné zobrazení a přístupy k ovládání, např. tablet na stěně, telefon manželky nebo dětí. Přes IOs přes funkci zkratky jde nastavit ovládání hlasem. Lze nastavit i dočasné přístupy - pro sousedy, návštěvy, řemeslníka.
 • Nezáleží na velikosti Vašeho domu, zvládneme vše od zahradního domku po továrnu nebo hotel.
 • Nejde o jednotlivá zařízení - zaměřujeme se na to, aby naše domy a jejich systém fungoval jako komplexní celek.
 • Poskytujeme nejvyšší standard kvality.
 • Nepotřebuje cloud.
 • Vše je od jednoho výrobce.
 • Nemusíte kupovat všechno hned, stačí začít a budovat si svůj Chytrý dům postupně.
 • Technologie spolupracují mezi sebou.
 • Naše chytré domy stavíme na technologiích LOXONE a KNX