Fotovoltaika

Naše společnost Funkční domy dodává fotovoltaiky Alpha Storion od německého výrobce www.alpha-ess.com. Jedná se o kompaktní výrobek s akumulací do baterie a je možné je použít jako síťovou, ostrovní nebo hybridní elektrárnu. Baterie systému Storion lze průběžně doplňovat, montáž baterií je rychlá a jednoduchá, zabere přibližně 10 minut.

Tento systém se přednostně stará o pokrytí spotřeby elektrické energie ve vaší domácnosti, v dnešní době, kdy šly ceny energií raketově nahoru, Vám pomůže efektivně minimalizovat náklady a velmi razantně snížit spotřebu dodávek ze sítě distributora. Případné přebytky ukládá do baterií, ze kterých je v případě špatného počasí zase čerpá. Velkou výhodou je určitá soběstačnost energie v případě výpadků ze sítě.

CO FOTOVOLTAIKA ALPHA STORION NABÍZÍ?

Fotovoltaika Alpha Storion disponuje dvěma systémy, které hlídají životnost baterie. Prvním z nich je EMS, jenž omezuje proud z baterie tak, aby nebyla příliš zatěžována a nedocházelo k jejímu poškozování. Druhý systém BMS  je podřízen EMS a zajišťuje správné vybalancování jednotlivých článků LiFePO4 baterie.

Společnost Alpha Storion poskytuje na své systémy desetiletou záruku, bez ohledu na počet cyklů, který byl uskutečněn.

Další velmi užitečnou funkcí zařízení Alpha Storion je UPS – Back-up. Tato funkce podchytí výpadek energie od dodavatele a okamžitě začne zásobovat všechny spotřebiče, které jsou napojené na UPS, v případě i několikadenního výpadku při záplavách, polomech, bouřkách a jiných přírodních katastrofách, zůstane Váš dům plně funkční a soběstačný.

Systém Alpha Storion má perfektně propracovaný on-line monitorovací systém, ke kterému máte neomezený přístup z jakéhokoliv zařízení – tedy z počítače, tabletu či chytré televize.

OCENĚNÍ ALPHA STORION

Společnost ALPHA ESS se svými profesionálními produkty řady STORION získala první místo ve skupině kompaktních energetických úložišť do 5 kWh v Evropské unii za rok 2018. Porovnávanými parametry byla hloubka vybití systému, počet cyklů a celková efektivita systému ve vztahu k pořizovací ceně.

Systémy bodovaly i v jednoduchosti sestavení a rozšíření bateriového úložiště.

 

VÝROBCE ALPHA ESS EUROPE ZAJISTÍ NEPŘETRŽITÝ MONITORING

Společnost alpha-ess.com zajišťuje ke svému produktu Alpha Storion dálkový monitoring celého systému, tato služba je pro zákazníka ZDARMA. Stará se o nahrávání softwarových aktualizací a firmwaru jak pro měnič i baterie. Zajišťuje tím optimální práci, funkčnost a životnost systému - ta se pohybuje na 30 letech.

Správná péče ze strany výrobce Vám zajišťuje perfektní fungování vaší fotovoltaiky a předchází zbytečným problémům a poruchám.

A čím dalším je společnost Alpha Storion vyjímečná? Naprosto unikátním systémem baterií EVE, které dokáží cyklovat až 12000x do hloubky až 80% své kapacity. Jedná se o jednu z nejvyšších úrovní a posouvá tím limity domácích bateriových systémů na bezkonkurenční a nadstandardní.

CO PRO VÁS MŮŽEME UDĚLAT MY?

Firma funkcnidomy.cz se pohybuje na trhu už 7 let, máme rozsáhlé zkušenosti a s firmou Alpha Storion spolupracujeme v podstatě od prvopočátku. Dokážeme Vám její systémy perfektně představit, pomoci Vám vybrat a nainstalovat řešení na míru, ukázat Vám v praxi, jaké služby Vám dokážeme poskytnout.

Já sám systém Alpha Storion využívám a jsem s ním nadmíru spokojený.

Za Funkční domy s.r.o.
Ing. Martin Filipčík